Начало / Изложби / Изследвай своя свят: Град

Изложби:

Изследвай своя свят: Град

Живеем в градове вече 5000 години! Днес повече от половината хора по света живеят в градове. Така спестяваме ресурси, организираме заедно транспорта, работата и свободното си време. В градовете споделяме удобствата... но и проблемите – пренаселени са, автомобилният трафик е свръхнатоварен, въздухът е замърсен. Архитекти, урбанисти и биолози търсят решения, които да подобрят качеството на живот в града, а и да ни помогнат да останем близо един до друг.

Елате в града на Музейко и потърсете нови възможности за това! Изследвайте системите, които помагат на сградите да съществуват, насочете водата от язовира към града, проучете как организираме движението на улицата, как ни помага светофарът. Разгледайте новите материали и методи за строителство, които щадят околната среда. Запознайте се с архитектите, построили дома на Музейко, и проследете невероятната му трансформация в енергийно ефективна сграда, която съществува в хармония с околната среда.

Огледайте се – може да видите бъдещи архитекти, инженери и строители!

Метростанция

Г. М. Димитров