Начало / Ново / Авио работилница в Maker Space

Ново:

Авио работилница в Maker Space

Колко сложно е да се създаде самолет? Mузейко ви е подготвил летяща изненада в Maker Space!

Елате заедно да надникнем в света на страстните колекционери, които знаят всичко за всеки самолет до най-мъничкия детайл!

Историята на авиацията знае за много инженери, прекарвали безсънни нощи в желанието си да създадат по-добър летателен апарат. Така са се родили легендите „Спитфайър“, „Боинг 747“, „Конкорд“, “Black bird” и много други...

Но дали е трудно да се сглоби един самолет?
На 2 юни от 14:00 до 16:00 ч. в Maker Space, младите изобретатели и техните  родители ще се изправят пред едно ново предизвикателство – да направят умалено копие на реален самолет заедно с приятелите ни от Клуб „Стендов моделизъм България“. Те ще слепят отделните части на своя модел, ще го боядисат и украсят, така че той да е максимално близък до реалния. Изработеният от тях макет не само ще остане за тях, но и ще им позволи участие на годишната изложба на клуба! Впуснете се в приключението Стендов моделизъм!

Сдружение Клуб „Стендов Моделизъм България”

Клуб „Стендов Моделизъм България” е организация на ентусиасти с идеална цел - да популяризира стендовия моделизъм като хоби, което съчетава в себе си инженерната дейност, изкуството и историята. Те организират изложби, конкурси и ателиета за деца като ги запознават с основните техники за изработването на модели и ги провокират да се впуснат в приключението.

Повече за клуба и неговата дейност можете да прочетете на ТУК.

Работилницата е за подходяща за деца над 7 години и е с капацитет 15 деца.

Билетът за работилницата е на цена от 2 лв. и важи само със закупен билет за Музейко. Не се комбинира с други промоции и отстъпки.

Повече за Makes Space и темите през 2019 можете да прочетете ТУК.

Мaker Space в Музейко се реализира с подкрепата на Bosch, Аmerican English Academy, b2n и сокове Tedi.