Начало / Ново / Музейко в града: Ratio 2019 пролет и ...

Ново:

Музейко в града: Ratio 2019 пролет и Икеа

Няма как да пропуснем "Ratio 2019 пролет” и техните международни гост-лектори на 15 юни

Има ли живот на Марс или някъде другаде във Вселената освен на Земята? Ще надникнете в полето на еволюционната биология и в тялото като микровселена, в която никога не сме сами… Ние от екипа на Музейко нямаме търпение да научим повече!

Музейко ще бъде там с предизвикателства от креативното пространство Maker Space. Изпробвайте инженерната си мисъл с шведската иновативна игра Strawbees. Тя е разработена на базата на проста градивна единица (сламка),  за да осигури на малки и големи възможност за мислене, проучване, дизайн и безкрайни конструктивни решения. Поеми предизвикателството с хумор, любопитство и смелост! Осмели се да тестваш идеите си!

Подобно на авиоинженери ще можете да тествате оригами самолетчета и тяхното поведение в специалната ни въздушна тръба и ще имате възможността да направите безмоторен самолет (глайдер), който си остава за вас! Ще ви очакваме на “Ratio 2019 пролет”!

Кога: 15 юни 2019  от 10:00 до 19:00 часа

Къде: Sofia Еvent Center, следете програмата на Ratio 2019 пролет: http://ratio.bg/forum2019/

На 15 и 16 юни сме на гости на нашите приятели от Икеа!

Очаквайте ни с шведската иновативна игра Strawbees, ще имаме модели за вдъхновение и карти с конструктивни предизвикателства.

Ще научим по-малките ни приятели как да си направят най-устойчивия хартиен самолет, който далети мноого надалеч.

В зоната СТРОЕЖКО ще можете да поиграете с нашият конструктор KAPLA, подходящ за всички на възраст от 1 до 99. Истинско строително предизвикателство от хиляди дървени блокчета. Развива сръчността, логическото и пространствено мислене, социалните умения и творчеството.

Кога: 15 и 16 юни от 11:00 до 15:00 часа

Къде: Икеа