Музейко любимец – питон

P1060232Стефан от Образователния екип на Музейко разказва за неговия любимец от изложба “Влечуги” в Музейко – питонът Фреди!

Моят любим вид влечуги са змиите. За първи път срещнах истински питон във втори клас, когато бях на летен лагер. Сещате се за колоритните господа, които обикалят със змия на врата и фотоапарат и канят за снимка, нали? Точно такъв ме убеди да се престраша и да „нарамя“ тежкия питон, който носеше със себе си. Спомням си, че се почувствах много горд от себе си и проявения кураж, особено когато питонът започна бавно, но успешно да се увива около врата ми. Всичко, разбира се, приключи спокойно и преживяното ми показа, че възприетите за страшни зловещи и животни – змиите, могат да са много симпатични. Точно какъвто е!

Нарекох го Фреди.